5dart logotipas
cart

0

search cart

0

Gamta, vanduo, kalvos
Gamta, vanduo, kalvos
Gamta, vanduo, kalvos
Gamta, vanduo, kalvos
Gamta, vanduo, kalvos
Gamta, vanduo, kalvos
Gamta, vanduo, kalvos

Gamta, vanduo, kalvos

46,08 

Kaina be PVM yra 38,08  + PVM (8,00 )

Pasirinkite dydį:

Spalvų: 27

Detalių: 6107 vnt.

Detalių atsiųsime: 8000 vnt.

greitas pristatymas

Siuntimas Lietuvoje: 5 darbo dienos

atsiimti galite

Atsiimti galite: K. Ulvydo g. 5-15, Vilnius

telefonas greenprints

Reikia greičiau? +370 640 96293

-
+

Aprašymas

Visi paveikslai gali būti sudaryti iš 447 spalvų plastikinių deimančiukų. Kiekvieno deimančiuko dydis yra 2,5 X 2,5 mm. Surinktas paveiksmas atrodo ĮSPŪDINGAI, ypač - jei tai paveikslas iš Jūsų nuotraukos.

Dažnai kartu perkamos prekės

SAVYBĖS IR IŠMATAVIMAI

 

Gamtos įtaka žmogaus savijautai

 

Gamta, jos vaizdai ir būvimas gamtoje - gerina psichologinę ir fizinę žmogaus būklę.

 

Psichologinė nauda

Svarbu turėti stiprų ryšį su gamta, lavinti aplinkos išsaugojimo įgūdžius. Psichologiškai gamta mums kelia savigarbą, nuotaiką ir gerina elgesį. Būnant gamtoje mažėja nerimas ir pyktis. Laiko leidimas gamtoje ypač stipriai teigiamai veikia vaikus.

 

Kognityvinė nauda

Buvimas gamtoje gerina produktyvumą, akademinius pasiekimus ir užduočių atlikimą. Buvimas gamtoje turi stiprų poveikį kognityvinių užduočių atlikimui, kadangi gamta ramina psichiką ir leidžia lengviau susikaupti. Gamtos poveikis kognityvinei būklei yra itin stiprus vaikams: gerina dėmesingumą ir suteikia teigiamų mokymosi galimybių. Gamta mažina psichikos išsekimą, suteikia ramybę ir galimybę pabėgti nuo miesto triukšmo. Gyvendami mieste mes pavargstame nuo nuolatinių veiksnių – garsai, atidus aplinkos stebėjimas siekiant apsisaugoti nuo pavojų, kvapai ir pan. Gamta atkuria mūsų psichiką ir leidžia pailsėti nuo įtampos.

 

Fiziologinė nauda

Gamta mums padeda fiziologiškai – ji mažina stresą (kortizolį), kraujospūdį, galvos skausmus, širdies ir kraujagyslių ligų tikimybę ir kitus susirgimus. Tyrimai rodo, kad gamtoje praleistas laikas yra susijęs su geresniais savo sveikatos įvertinimais, greitesniu gijimu ir padeda sveikti nuo priklausomybių. Gamta mums padeda fiziologiškai – gauname daugiau deguonies, dažnai laikas gamtoje yra susijęs su mankšta, pagerėja ir psichinė sveikata, efektyviau veikia kūno hormonai.

 

Socialinė nauda

Buvimas gamtoje suteikia galimybę susipažinti su kitais, stiprina socialinę paramą ir sanglaudą, suteikia progą dalyvauti socialiniuose renginiuose. Tyrimai rodo, kad buvimas gamtoje mažina smurtines ir nusikalstamas veiklas, nes bendruomenė stiprėja mažėjant žmonių psichiniam nuovargiui, kuris siejamas su noru nusikalsti. Miesto augimas neigiamai paveikia socialiniu požiūriu, dėl to parkai ir botanikos sodai duoda daug naudos iš socialinės pusės ir gerina visuomenes funkcionavimą.

 

Dvasinė nauda

Tyrimai paremia idėją, kad gamta gerina dvasinę gerovę ir yra susijusi su įkvėpimu. Dažni dvasingumo elementai yra ryšio tarp savęs ir aplinkos jausmai, nuostaba, įkvėpimas. Šie jausmai dažnai kyla būnant gamtoje, nes yra akivaizdu, kokią stebuklingą galią gali turėti mūsų aplinka, ir ypač tai jaučiama gamtoje, kur yra biologinė įvairovė, botanikos soduose ar parkuose. Šis dvasinis efektas ypač paveikia tuos, kurie gyvena dideliuose miestuose ir retai būna gamtoje.

 

Materiali nauda

Gamta suteikia galimybę gauti maisto – jei žmogus augina vaisius, daržoves, gėles ir pan. Be to, ji gali suteikti piniginę naudą – pavyzdžiui, parduodant auginamą maistą ar dirbant su gamtos priežiūra susijusį darbą. Botanikos sodams nuolat reikia darbuotojų, kurie gauna finansinę naudą.

 

Gamtos nauda mūsų sveikatai yra akivaizdi. Tiesa, mes daug laiko praleidžiame prie technologijų ir manome, kad jos mums padeda atsipalaiduoti, tačiau iš tiesų daro daugiau žalos. Tad kol dar šilta, žaliuoja medžiai ir žydi gėlės, kviečiame pasimėgauti gamta ir pabūti lauke. Taip išties pagerinsite savo psichinę sveikatą.